زمان مطالعه: 3 دقیقه
دمنوش عناب آویشن دارچین برای غلظت خون

دمنوش عالی برای برطرف کردن غلظت خون در افراد سودایی

در طب سنتی و اسلامی، غلبه مزاج های مختلف، به عنوان عامل انواع بیماری ها شناخته می شود. هر بیماری شناخته شده به علت غلبه یک یا چند مزاج در بدن انسان یا در یک عضو خاص بوجود می آید. امروزه به علت نوع تغذیه، آب خوردن، لباس پوشیدن و … غلبه مزاج سودا و بلغم رواج زیادی پیدا کرده است. وجه مشترک این دو مزاج سردی می باشد. سردی نیز باعث جمودت (سکون) و عدم حرکت و غلیظ شدن اخلاط در بدن می شود. اگر این سردی در خون فرد بوجود بیاید، فرد دچار غلظت خون می شود. خود غلظت خون زمینه ابتلا به انواع بیماری ها را در بدن انسان بوجود می آورد. البته نوع دیگری از غلظت خون نیز وجود دارد که ناشی از غلبه خون در بدن می باشد.

 

اما دمنوشی فوق العاده برای برطرف کردن غلظت خون ناشی از غلبه سودا:

 

دمنوش عناب، آویشن و دارچین

 

مواد مورد نیاز:

  • حدود ۲۰ الی ۳۰ عدد عناب
  • ۱ قاشق غذاخوری برگ خشک آویشن
  • چند تکه چوب دارچین
  • یک قاشق عسل، به دلخواه برای متعادل کردن طبع و شیرین کردن دمنوش

طرز تهیه:

عناب ها را شسته و هسته آن ها را خارج کنید. بهتراست به مدت ۱۲ ساعت داخل آب سرد عناب ها را بخیسانید. یا مستقیم با مقداری آب روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. سپس آویشن و چوب دارچین را هم به آن اضافه کرده و حدود ۵ دقیقه بجوشانید. بعد از ۵ دقیقه شعله را خاموش کرده و اجازه دهید این ترکیب به مدت ۱۰ دقیقه بدون حرارت دم بکشد. بعد از سپری شدن این مدت، دمنوش قابل استقاده می باشد. هنگام مصرف می توانید یک قاشق عسل به ازای هر لیوان دمنوش به آن اضافه کنید.

 

این دمنوش دارای طبع معتدل و کمی گرم می باشد. زیرا عناب دارای طبع معتدل و کمی سرد می باشد و در عوض، آویشن و دارچین دارای طبع گرم می باشند. عناب دارای خاصیت خون سازی است اما اگر به تنهایی مصرف شود، لزجت خون را زیاد می کند. در عوض آویشن نیز که دارای خاصیت خون سازی می باشد، از لزجت خون می کاهد. ترکیب این دو گیاه با هم سبب خون سازی و کاهش لزجت خون می شود. ترکیب دیگر این دمنوش که دارچین می باشد، دارای خاصیتی است که گردش خون را در بدن افزایش می دهد.

 

نکته حائز اهمیت اینکه غلبه سودا و غلظت خون، طی ماه ها و یا سال ها عادات غذایی و رفتاری غلط در بدن انسان بوجود می آیند. در ابتدا بدن انسان به علت قدرت زیاد، سعی در مقابله با بروز علائم می کند و سرانجام با ادامه دادن عادات غلط، بدن قدرت و توان خود را از دست داده و انواع مشکلات و بیماری ها در بدن بروز می کند. پس برای برطرف شدن غلظت خون، کلیه عوامل بوجود آورنده آن را نیز باید از بین برد. اینگونه نیست که مصرف یک دمنوش بتواند به تنهایی کلیه بیماری های حاصل شده از غلبه سودا را از بین ببرد.

 

اولین و مهم ترین پرهیز برای افراد سودایی و دارای غلظت خون، حذف کامل مصرف چای سیاه از برنامه غذایی می باشد. چای سیاه، مخصوصا چای های سیاه خارجی و کارخانه ای که حاوی نگهدارنده های شیمیایی و رنگ های مصنوعی می باشند، به شدت سودازا هستند.

 

پس اولین تغییر بزرگ که اینگونه افراد باید در رژیم غذایی خود بوجود آورند، جایگزین کردن این دمنوش با چای سیاه می باشد. حذف یک عادت غلط و جایگزینی آن با یک عادت صحیح! برایند اینگونه تغییرات در نهایت می تواند سبب از بین رفتن و برطرف شدن غلبه مزاج در فرد شود.

 

واتساپ طب دین

 

 

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت